Autokemp Hamr na Jezeře ani letos své návštěvníky nezklamal

autor: | 10. října 2010

     Po loňském úspěchu v hodnocení kempů za rok 2009 jsem věděl, že obhájení získaného 22. místa bude velice složité a navíc nás již 7. srpna 2010 postihla stejně jako celý Liberecký kraj blesková povodeň. Jak jistě víte, obhajoba titulu je vždy náročnější než nástup. Hodnocení, které celé léto probíhalo na serveru www.dokempu.cz bylo ukončeno a návštěvníci kempů v ČR sami rozhodli svým hlasováním, ve kterém kempu byli spokojeni. Nám se i přes skutečnost, že jsme byli zasaženi bleskovou povodní (Autokemp a jeho okolí naštěstí nikoli) podařilo zlepšení o jednu  pozici a v letošním roce jsem povýšili z 22. na 21. místo a získali jsme tím opět „Certifikát TOP 25“ za rok 2010 a třetí místo v hodnocení celého Libereckého kraje, kde je konkurence skutečně nemalá. (pořadí je ve stručnosti Český ráj – Máchovo Jezero – obec Hamr na Jezeře). Tato skutečnost znamená, že laťka je nasazena opravdu dost vysoko a já doufám, že se nám nastavený „standart“ podaří držet v dalších letech, kdy budeme již spravovat též naši obecní pláž, kterou hodláme též v rámci Česká republiky konečně vyzvednout z vody:-). Chce to jen odvahu s pracovitým týmem lidí a já věřím, že se s takovými lidmi setkáme i v příštích letech a se kterými vytvoříme zpět naše ztracené rekreační středisko – lázeňskou obec Hamr na Jezeře. 

     Osobně si myslím, že i tato činnost, kterou obec provozuje, má obrovský přínos pro naši obec a její občany ať již z hlediska jejich zaměstnanosti či z hlediska podpory drobných podnikatelů v naší obci a to nehovořím o získané celkové velice kladné reklamě naší obce v celé ČR i v rámci EU, neboť i zde se prezentujeme v několika zemích a jazycích.

      Vždyť jistě pamatujete, že jsme v roce 2007 v našem kempu po panu Jerešovi začínali doslova z holé louky a z hrubého obratu kolem 330.000,-Kč jsme se letos za rok 2010 dostali na hrubý obrat bezmála 900.000,-Kč. To si myslím, že skutečně nejsou malé výsledky, vždyť registrovaných kempů v ČR je přes 1.000, tak že konkurence je skutečně obrovská. Je zkrátka dobře, že se u nás turistům a rekreantům líbí stejně jako dříve. Uvidíme v dalších letech, jak se budeme zlepšovat :-). Dík za práci patří správci našeho kempu panu Smejkalovi a také paní Doubravové, která se přes léto stará o skutečný pořádek na sociálním zařízení, které letos na jaře v roce 2010 prošlo rukama pana Štočka a lidem i nám se líbilo.

Zde jsou odkazy na hodnotící WEB:

http://www.dokempu.cz/aktuality/zebricky-nejlepsich-kempu-a-rekreacnich-stredisek-roku-2010-dle-hodnoceni-svych-hostu-232/;

http://www.dokempu.cz/kemp-roku-2010-vysledky/