Dopis od rytířského rodu Blektů z Útěchovic – zakladatelů naší obce

autor: | 10. listopadu 2010

Dnes jsem obdržel e-mail následujícího znění:

Dobrý den.

Náhodně jsem se dostala na stránky vašeho města nebo obce. Jsem velice mile překvapena,že se nezapomnělo na rytířský rod Blektů. Jestli dobře počítám tak jsme s bratrem 17 generace od Mikuláše-zakladatele rodu.

Jedna větev se dostala až na Moravu a z Blektů se stali Blechti(to nevím z jakého důvodu).

Každopádně mě velice těší,že jméno Blekta nezapadlo v zapomnění. Do roku 2011 Vám přeji mnoho úspěchů a doufám že jednoho dne navštívím Útěchovice a přilehlé okolí.:-)

S pozdravem Králová Kateřina roz.Blechtová. (k.kralova.1@email.cz)

     Domnívám se, že je to pro naši obec vzácná událost a přivítal bych setkání s potomky slavného rodu Blektů z Útěchovic u nás v obci. Odkaz na historii naší obce naleznete na: https://obechamr.cz/obec/historie-obce/ .