FUNKČNÍ – Internet pro obec Břevniště

autor: | 25. srpna 2010

Včera tj. dne 24.8.2010, se podařilo v obci Břevniště zbudovat a zprovoznit internetové připojení pro všechny občany. Zájemci o připjení prosím kontaktujte pana Kolomazníka – viz. letáček u příspěvku níže a další podrobnosti v příspěvku.      

Téměř po čtyřech letech se nám podařilo sehnat poskytovatele vysokorychlostního bezdrátového internetu pro občany v obci Břevniště. Tato lokalita je dle sdělení centrály společnosti O2 velmi vzdálena od jejich ústředny, která se nachází ve Stráži pod Ralskem a v Břevništi nebyla možnost zavedení internetu pro domácnosti po pevné telefonní lince. O technické řešení se bezúspěšně v minulosti pokoušely mj. firmy Ralsko.Net; Cl-Net a nyní se tento neutěšený stav podařil vyřešit firmě Ještěd.net, která pokryje obec Břevniště bezdrátovým vysokorychlostním signálem přímo z vysílače Ještěd. Tato možnost připojení je připravována i pro občany obce Útěchovic a Hamru na Jezeře, kde jsou podmínky připojení lepší a je zde možnost připojení internetu po pevné lince společnosti O2. Zájemci o možné připojení k internetu se dozví bližší informace z letáku, který byl dodán do všech domácností v obci Břevniště.

Obec Hamr na Jezeře přispěje rodině s trvalým pobytem v obci Břevniště, která si zřídí uvedený vysokorychlostní internet od firmy Ještěd NET, částkou 1.000,- Kč na instalaci antény po doložení dokladu o pořízení této služby.