Labuť putuje z Hamerského jezera na jezírko v ZOO Liberec

autor: | 12. prosince 2011

      Dnešního dne byl v Hamru na Jezeře na Hamerském jezeře proveden odchyt jedné mladé labutě bílé. Pár labutí, který v letošním roce zahnízdil na Hamerském jezeře již 16 rok, vyvedl letos na jaře úspěšně 5 mladých labutí. V létě se bohužel jedno z mláďat zamotalo do volně odhozené silonové rybářské imitace a po vyproštění z této pasti bylo zjištěno, že labuťátko má omezenou hybnost jedné nohy, částečně křídla a celkově jeví známky oslabení. V době, kdy labutí pár i s mladými na jezeře trénoval odlet, „naše“ jedno labutí mládě se tohoto tréninku neúčastnilo a drželo se vždy stranou. 
      Jezero začalo již zamrzat a mladá labuť vyšla z vody do ulic za potravou a začala ohrožovat svou přítomností na silnici jak sebe, tak i ostatní účastníky silničního provozu. Z tohoto důvodu byla dnešního dne do obce přivolána odchytová služba ZOO Liberec a labuť byla odborně odchycena. Naše labuť se tak stane ozdobou jezírka ZOO v Liberci, kde na ni již dychtivě čeká labutí sameček. Navštivte ji v Liberci a pozdravujte rohlíkem z Hamru. 
     Apeluji tímto také na všechny rybáře – NEPONECHÁVEJTE  U VODY ZBYTKY IMITACE, aby se vše neopakovalo přístí rok s možná horším scénářem.