Mistrovství ČR v ledové ploché dráze 12.2.2011 (finále jednotlivců) – reportáž

autor: | 13. února 2011

Pláž Hamerského jezera opět v zimě ožila. Tentokrát z důvodu závodů FINÁLE Mistrovství ČR v ledové ploché dráze s mezinárodní účastí – jednotlivců. I přesto, že panovalo několik dní před závodem všude téměř jarní počasí a ledy úspěšny tály, v Hamru na Jezeře tomu bylo skoro naopak. Naše jezero, schované ve stínu hradeb hradu Děvína a přilehlých kopců, nepustily sluneční paprsky na připravený ledový ovál a tak mohl být závod ve 13.00 hodin odstartován. Tímto se Hamr na Jezeře stal držitelem Českého rekordu v počtu uspořádání závodů v ledové ploché dráze během jedné sezóny na přírodním ledu, neboť se zde jel již třetí závod. Tento rekord se zaznamená jistě na dlouhou doby do paměti všech sportovních motopříznivců. Ledový ovál měl před startem závodu takovou kvalitu, že by si něm jistě nestyděla zajet další ze svých rekordů třeba i Martina Sáblíková :-)…

Na start závodu do Hamru na Jezeře poprvé zavítal i reprezentant ČR Jan Klatovský, který naši zemi zastupuje na závodech v zahraničí v sérii poháru mistrovství světa. Jan Klatovský zde byl poprvé a po závodu mi řekl, že je z Hamru na Jezeře úplně unešený a že si zde již plánuje své letní soustředění a klidně strávenou dovolenou na pláži našeho jezera. Právě ty dnešní závody byly o to dramatičtější, neboť se jel závod poslední v seriálu Mistrovství ČR jednotlivců a po skončení se mimo vítězů závodu vyhlašoval i mistr republiky pro rok 2011. 

Na perfektně upraveném ovále se za jarního počasí utkalo celkem 14  našich i zahraničních jezdců. V tomto posledním třetím klání v Hamru na Jezeře zvítězil nechybující Jan Klatovský, druhé místo obsadil Andrej Diviš a třetí místo vybojoval náš borec Lukáš Volejník. Matador Jan Pecina obsadil krásné čtvrté místo a borec Martin Běhal skočil na místě dvanáctém.

V konečném pořadí šampionátu České republiky pro rok 2011 zvítězil Andrej Diviš a získal tak individuální titul mistra České republiky na ledové ploché dráze. Druhé místo obsadil náš domácí závodníci MAZŇA – Lukáš Volejník a třetí skončil náš PECKA – Jan Pecina. MODUS – Martin Běhal skončil dvaadvacátý.

fotogalerie průběhem závodu autor Milan Dvořák;  článek na speedwaya-z; článek motorkari.cz;   videokoláž ze závodu od Milana

sledujte TV záznam v pořadu Svět motorů

Pokud máte zájem o dění na ploché dráze,vše  kolem ní a termíny dalších závod sledujte www.speedwaya-z.cz a www.speedwayfakta.cz.