Mistrovství ČR v ledové ploché dráze 30.1.2011 – reportáž

autor: | 31. ledna 2011

 
 
 
 
 
 
 
Na perfektně upravené zamrzlé ploše Hamerského jezera v Hamru na Jezeře se dne 30.1.2011 od 13,00 hodin uskutečnil první závod dvojic v ledové ploché dráze s mezinárodní účastí, zařazený do seriálu Mistrovství České republiky. V obci Hamr na Jezeře se tyto ojedinělé závody pořádají již třetím rokem a hlavním pořadatelem je Sportovní klub Osečná, kterou reprezentují 3 závodníci – Jan Pecina, Lukáš Volejník a Martin Běhal.
Družstvo z Osečné ve složení Jan Pecina a Lukáš Volejník obhajují titul mistrů České republiky, který právě v Hamru na Jezeře získali v roce 2010. Plocha Hamerského jezera se ze své letní podoby s prosluněnou pláží změní v zimě vždy v SKI a ICE zimní areál, do kterého mimo příznivců ledové ploché dráhy směřují bruslaři a běžkaři z Liberecka, kteří si zde užívají zimních radovánek. – video photo story Youtube;   fotogalerie;   článek speedwaxa-z;  záznam ČT – Svět motor (17 min 30 sec)článek speedwayfaktačlánek motorkaricz.           
Po České státní hymně přivítali závodníky starostové pořádajících obcí tedy domácí Milan Dvořák – starosta obce Hamr na Jezeře a pořádající Jiří Hauser – starosta Osečné a závodníkům popřál mnoho úspěchů i hejtman Libereckého kraje Mgr. Stanislav Eichler. Na startu závodu nastoupilo celkem 8 dvojic a po zahájení začaly závody nabité napětím a adrenalinem.
Závody se neobešly tentokrát bohužel bez několika pádů, z nichž nejhorší z nich měl asi švýcarský závodník René Dünky, který musel být rychlou záchrannou službou s poraněnou nohou transportován do nemocnice. Samotné závody se díky tomu protáhly až do podvečerních hodin ale divákům zimní počasí nevadilo, neboť celý den, ač byl mrazivý, je provázelo po celé odpoledne hřejivé sluníčko.
Naše Osečenské duo ve složení Jan Pecina a Lukáš Volejník získalo krásné druhé místo o jeden bod za dvojicí Andrej Diviš a Petr Klauz. Třetí příčku obsadila dvojice z Rakouska Charlie Ebner a Charlie Ebner junior.
Pokud bude počasí příznivé, uvidíme v Hamru na Jezeře ještě jeden podnik Mistrovství ČR v ledové ploché dráze a to sice 12.2.2011, kdy by zde měl odstartovat poslední závod jednotlivců – sledujte www.speedwaya-z.cz.
Fotografie zpracoval a text: MILAN DVOŘÁK