Nová in-line stezka, nové cyklostezky v Hamru na Jezeře a úprava pláže Hamerského jezera

autor: | 15. března 2011

(ZDE MAPA) Koncem roku 2010 byla za obcí Hamr na Jezeře vybudována zcela nová in-line stezka pro bruslaře a cyklostezka – POZOR !!! bez vyloučené motorové dopravy podniku VLS ČR (investor VLS ČR s.p.) o délce cca 3,0 km. Úsek vede z obce Hamr na Jezeře (začátek za obcí přes hráz Hamerského jezera pěšky z náměstí v Hamru na Jezeře cca 10min pomalu pěšky). Jedná se o úsek se zcela novým rovným povrchem vedoucí po stávající značené cyklostezce č. 3046 k pomníku gen. Sochora a skalnímu hradu Stohánek, kde je vyloučena (omezena) doprava. Tento úsek je nazván „Od hradu k hradu“ (Děvín – Stohánek). V letošním roce 2011 je plánována relaizace zcela nových kilometrů (cca 10km in-line stezek a cyklostezek v rámci projektu „Cyklomagistrála Ploučnice“. Na tento projekt má již obec Hamr na Jezeře vyčleněny finanční prostředky, kdy převážná část (90%) bude je získána z fondů EU a tyto prostředky jsou již pro projekt deponovány. Hamr na Jezeře tímto projektem a nově vzniklou stezkou bude propojen s městem Osečná – Lázně Kundratice a Stráž pod Ralskem k vleku vodního lyžování u Horeckého rybníka. 

Na pláži Hamerského jezera by měla být v letošním roce 2011 umístěna obrovská vzduchová trampolína (10×15 metrů) a u hladiny jezera na pláži by měla stát vodní skluzavka ve stylu „Dovolené s Andělem“. Věřím, že se vše podaří dokončit před začátkem letní rekreační sezóny a děkuji zastupitelům obce, kteří tyto investice a možnosti rozvoje naší obce podpořily. Celý projekt a jeho již realizovaná etapa, v současné době má a do budoucna bude jistě mít velký význam pro další rozvoj rekreace a turistiky v naší obci  s novými možnostmi a finančními zisky do obecní pokladny. Situace s rozpočtovým určením daní (RUD) pro malé obce ze strany státu (ČR) je stále více nejistá a tak jakákoli možnost vylepšení obecního rozpočtu je vítána.