Obec Hamr na Jezeře podpořila celosvětový projekt „Hodina země“

autor: | 25. března 2011

Hodina Země je každoroční událost pořádaná WWF, v níž se lidé, města a firmy společně hlásí k ochraně klimatu. Jedná se o hodinové zhasnutí světel, ať již veřejného osvětlení, štítu firmy nebo ve vlastním obýváku.  Dne 26. března 2011 se zapojila stejně jako každoročně do této akce i obec Hamr na Jezeře (seznam zapojených měst a obcí), kdy bylo v době od 20,30 – 21,30hodin zhasnuto veřejné osvětlení v části obce a bylo zhasnuto také osvětlení kulturní památky „Kaple sv. panny Marie – pomocnice křesťanů“ v obci Hamr na Jezeře.  

Hodinu Země pořádá největší světová ochranářská organizace – WWT.  Ta v roce 2010 oslovila Český svaz ochránců přírody, aby akci koordinoval v Česku. Konkrétní organizační práci má na starost základní organizace Českého svazu ochránců přírody Veronica, která se rozhodla v organizaci akce pokračovat i v dalších letech.

Akce se v roce 2011 koná také jako součást projektu ČSOP Veronica Zhasněte a uvidíte, který finančně podpořil Státní fond životního prostředí a Ministerstvo životního prostředí ČR.