Ocenění pana Lanka za pomoc při srpnových povodních 2010

autor: | 8. října 2010

      V pátek dne 8.10.2010 hejtman Libereckého kraje Stanislav Eichler dnes společně s významnými hosty z řad představitelů státu, velení složek IZS a Armády ČR předal ocenění příslušníkům Integrovaného záchranného systému, Armády ČR a dobrovolníkům, kteří se vyznamenali svými činy při srpnových povodních v Libereckém kraji. Na náměstí Dr. E. Beneše v Liberci bylo uděleno celkem 51 zlatých záslužných medailí IZS Libereckého kraje I. stupně za mimořádně záslužnou činnost při záchraně lidských životů v době srpnových povodní 2010, 92 stříbrných záslužných medailí IZS Libereckého kraje II. stupně za mimořádně obětavou práci při povodních v srpnu 2010 a 148 pamětních listů za mimořádně obětavou práci při povodních v srpnu 2010.  

     Já jsem osobně velice rád, že za svou obětavost byl pamětním listem oceněn i pan Václav Lank, který během srpnových povodní strávil noci a dny na hrázi Hamerského jezera a v počasí, které všichni víte přesně jak vypadalo, manipuloval s výpustným zařízením na hrázi jezera tak, aby napáchané škody byly co možná nejmenší a před přívaly vody byli co nejvíce ochráněni obyvatelé našich obcí a jejich majetek. Buďme hrdí na to, že jsou mezi námi lidé, kterým je cizí slovo lhostejnost či neochota pomoci a že jeden z těchto vzácných lidí žije v obci mezi námi. Ještě před oficiálním zahájením byli za pomoc oceněni i starostové povodněmi postižených obcí. 

     „Dnešní slavnostní ocenění skvělé práce mnohých členů všech složek Integrovaného záchranného systému, Armády ČR a dalších zúčastněných organizací zlatými a stříbrnými medailemi či pamětními listy bylo přehlídkou skvělých lidí, kteří byli ve správnou chvíli na správném místě, a přispěli tak ke skvělému jménu svých institucí, organizací a spolků, které je do záchranářské akce vyslaly. Cítím hrdost a pýchu na fakt, že jsou mezi námi lidé, jako jsou oni, a že jsem měl tu čest být, ve dnech pro náš kraj nejtěžších, obklopen lidmi, na které jsem se mohl spolehnout. Jsem opravdu hrdý, že jsem s nimi mohl spolupracovat a dnes jim všem ještě jednou poděkovat za jejich obětavost a nasazení pro druhé,“ řekl hejtman Libereckého kraje Stanislav Eichler při projevu k nastoupeným jednotkám a oceněným civilním občanům.

     Ocenění hrdinům srpnových povodní předával hejtman Libereckého kraje Stanislav Eichler společně předsedou Senátu ČR Přemyslem Sobotkou, ministrem obrany Alexandrem Vondrou, europoslancem Robertem Duškem, senátorem Karlem Kapounem, vedoucím Úřadu Vlády ČR Lubomírem Poulem, prvním náměstkem ministra vnitra Jaroslavem Salivarem, náměstkem policejního prezidenta pro vnější službu Ivanem Bílkem, náčelníkem generálního štábu Vlastimilem Pickem, generálním ředitelem HZS ČR Miroslavem Štěpánem, statutární náměstkyní hejtmana LK Lidií Vajnerovou a náměstkem hejtmana LK Vítem Příkaským.

     Hejtman Libereckého kraje Stanislav Eichler společně s generálním ředitelem HZS ČR Miroslavem Štěpánem dále dekoroval prapor hasičského záchranného sboru Libereckého kraje a prapor sboru dobrovolných hasičů čestnými stuhami.