Projekt „Společný turistický systém na území Podralska a Žitavských hor“

autor: | 15. října 2011

Tento projekt je spolufinancován Evropskou Unií v rámci Euroregionu Nisa z česko-německého programu cíl 3 a zaměřuje se na snadnější orientaci turistů na pomezí České republiky a Německa. Samotný projekt spočívá v obnovení turistických vícejazyčných tabulí s mapami v českém, německém a polském jazyce. Tyto tabule budou umístěny v obcích Okna, Tachov, Doksy, Brniště, Zákupy, Osečná, Velký Valtinov, Stráž pod Ralskem a Hamr na Jezeře.

Projekt obsahuje na české straně obnovení a vytvoření 22 turistických tabulí v oblasti Podralska s mapou a česko-německo-polským textem. Plánované turistické tabule tak doplní vícejazyčný informační systém ERN. Navíc německý partner plánuje vytvoření 13 cedulí s nápisem „Vítejte v národním parku Žitavské Hory“, 2 orientační a vítací tabule, 5 orientačních tabulí a 1 panoramatickou tabuli u vyhlídkového bodu v Seifhenersdorfu.
Instalací nových turistických infotabulí dojde ke zlepšení informační sítě pro turisty. Cílovou skupinou jsou turisté navštěvující mikroregion Podralsko a přírodní park Žitavské hory.
(zdroj: Mikroregion Podralsko)