Vánoční čas se pomalu blíží – nastává adventní neděle

autor: | 26. listopadu 2011

      Jsem velice potěšen a rád, že v naší obci jsou v této chaotické, neučesané době občané a přátelé schopni se společně sejít a připravit všem potěšení z blížících se vánoční svátků. Útěchovičtí nečekají, až jim starosta ozdobí vánoční strom, ale chlapi se zde sešli, vyrazili do obecního lese pro nádherný strom a ten si během soboty se všemi Útěchovickými a se svými protějšky postavili a ozdobili. Aby bylo vše dokonalé, pod ozdobeným vánočním stromem stojí chaloupka a v ní nechybí v kolébce ani malý Ježíšek a kolem leží skoro ovečky.
Prostě krásné dílo, vytvořené během dne přáteli, kteří nechtějí doma čekat se založenýma rukama až to starosta rozsvítí…a tady v Útěchovicích starosta v betlému svítí rád – krásné vánoce všem a útěchovickým zvláště díky. V Hamru máme sice školu a dětský domov se zaměstnanými lidmi, ale ti musí se podívat třeba do Dubnice, jak to škola před vánoci v obci dělá – pod vánoční strom na náměstí u obecního úřadu se u nás vejde vskutku velký betlém… :-).