Vyvěšení vlajky proti daňové diskriminaci obcí a menších měst

autor: | 1. listopadu 2011

Dnes ráno byla na budovu Obecního úřadu v Hamru na Jezeře věvěšena černobílá vlajka proti daňové diskriminaci obcí a malých měst – vysílání České televize 19.11.2011. Tisíce dopisů obcí premiérovi, starostové pochodující ulicemi i trpělivá jednání. Vše s jediným cílem, posunout novelu zákona o rozpočtovém určení daní (RUD) z ministerstva financí na program jednání vlády. „Ocenili jsme, když se k nám předseda vlády v Praze postavil čelem a zavázal se, že vláda nové financování obcí projedná a přijme do konce října. Věřil jsem, že se na jeho slova starostové mohou spolehnout. O to větší zklamání nyní na samém konci měsíce zažívám“ mluví o svém rozčarování Josef Bartoněk, předseda SMS ČR. Obec Hamr na Jezeře jako člen SMS ČR podporuje tuto aktivitu a věříme ve spravedlivé rozpočtové určení daní do naší obce. Nemyslím si, že občan Hamru, Břevniště či Útěchovic je méně než třeba občan bydlící v Praze nebo v Brně. Vlajky budou viset na 1.500 místech po celé republice. Jsou výrazem nespokojenosti v regionech s nespravedlivým financováním. ZDE naleznete daňovou kalkulačku se současným a navrhovaným daňovým příjmem jednotlivých obcí a měst.