Zapalte svíčku za Václava Havla u Sousoší Piety na náměstí v Hamru

autor: | 19. prosince 2011

…VZPOMÍNÁME PANE PREZIDENTE…
…v Hamru na Jezeře v parku proti obecnímu úřadu u „Sousoší Piety“ můžete zapálit svou svíčku pro Pana Prezidenta Václava Havla…:-(
Od středy 21.12.2011 do pátku 23.12.2011 byl vyhlášen vládou ČR státní smutek.

V neděli 18.12.2011 ráno zemřel ve spánku první porevoluční český prezident Václav Havel. Někdejší československý a český prezident zemřel „v tichosti ve spánku“ na své chalupě na Hrádečku na Trutnovsku. Václav Havel, ve světě nejznámější Čech, v době komunismu vůdčí osobnost boje proti totalitě a po listopadu 1989 dlouholetý prezident, se potýkal se zdravotními problémy často. Jeho zdraví poškodilo již vězení, kde za komunismu prodělal neléčený zápal plic. V listopadu 1989 se stal jedním ze zakladatelů Občanského fóra a v prosinci 1989 byl zvolen československým prezidentem, kterým byl až do své abdikace v červenci 1992. Již v lednu 1993 byl ale zvolen prvním prezidentem České republiky a tuto funkci vykonával až do roku 2003.
I po odchodu z čela státu se Havel nadále vyjadřoval k politickým otázkám, především v oblasti zahraniční politiky a lidských práv.

Je opravdovým neštěstím, že právě v době, kdy v těžké době všichni očekáváme marně podporu naší vlády, nás opouští politik a Prezident ze všech nejlepší a zůstávají zde dále bohužel pouze nekvalitní politické skupiny s programem devastujícím normální pracující lidi.
Odešel Pan Prezident, člověk, občan Havel a všichni, kdo na něho chcete vzpomenout, můžete rozsvítit svou svíčku na náměstí v Hamru na Jezeře v parku proti obecnímu úřadu u Sousoší Piety. Obec Hamr na Jezeře se s Panem Prezidentem Havlem rozloučila v neděli v 18,00 hodin symbolicky písní „Modlitba pro Martu“ od paní Kubišové a na obecním úřadu vlaje černý smuteční prapor a státní vajka na půl žerdi…