Oprava pomníku generálmajora Antonína Sochora – odpočinkové místo

Pomník generálmajora Antonína Sochora (dne 6.10.1955 byl plukovník Antonín Sochor povýšen do hodnosti generálmajora in memoriam) se konečně dočkal opravy, když byl od roku 1989 několikrát pobořen a dokonce i rozstřílen ze strany porevolučních rádoby „sametově“ demokraticky smýšlejících občanů.

Rekonstrukci pomníku provedlo město Stráž pod Ralekem a u příležitosti Memoriálu A. Sochora zde po dokončení opravy byly položeny i věnce a květiny (ty zde zůstaly ale bohužel pouze do dušiček…). Věřím, že opravený pomník zde bez úhony vydrží na svém místě déle…
Pomník generálmajora Antonína Sochora dnes stojí na důležité křižovatce turistických a cyklistických tras ve středu turistického naučného „Hamerského modrého okruhu“ nedaleko obce Hamr na Jezeře pod skalním hradem Stohánek.

Znáte všichni pravdu a skutečnost o tragické, dodnes nevyjasněné smrti Antonína Sochora? Pokud tomu tak není, doporučuji tento odkaz  a nebo odkaz zde.  U pomníku je lavice a stůl od VLS pro příjemné posezení.

Starýnový