Koupaliště Hamerské jezero a pláž

Přírodní koupaliště Hamr na Jezeře se nachází nedaleko centra obce při severním břehu Hamerského jezera, který má rozlohu cca 50 ha. Hlavní vstup do areálu najdete v parku vedle tenisových kurtů naproti Lesního domu (bývalá budova Báňských záchranářů). Přírodní charakter koupaliště vytváří borovicový lesopark poskytující přirozené zastínění,  písečná pláž dlouhá 230 metrů a krásný výhled na Děvín a Jelení vrch na druhém břehu.

Koupaliště nabízí oddělenou nudistickou pláž a vlastní prostor ke koupání pro vstup se psy. Dále zde najdete budovu převlékáren s toaletami, venkovní sprchy, uzavřený dětský koutek s trampolínou a prolézačkami, vodní skluzavku, pozvolné klesání hloubky vody - ideální pro děti, dřevěné molo, lanový park, beach volejbalové hřiště a půjčovnu lodiček a šlapadel. V areálu je několik soukromých zařízení s občerstvením.

Celodenní vstupné :

• dítě do 12 měsíců: ZDARMA
  • dítě do 15 let: 40,- Kč
  • dospělý: 50,- Kč

Otevírací doba:

Otevřeno od 09,00 – 18,00 hodin (dle aktuálního počasí)

Parkování: K parkování můžete využít zpoplatněné parkoviště v centru obce (50Kč na celý den).

Provoz koupaliště zajišťuje Obec Hamr na Jezeře.

Kvalitu vody můžete sledovat na stránkách Ministerstva zdravotnictví ČR:

plážpláž