Tipy na výlety v okolí

Výletní trasy s mapovými podklady:

• Děvínská Typ: PDF dokument, Velikost: 2.03 MB. Pěší výlet ze Stráže pod Ralskem do Osečné v délce 22 km.
  • Generálská Typ: PDF dokument, Velikost: 2.06 MB. Výlet převážně bývalým vojenským prostorem v délce 42 km, zkrácená variante 20 km.
  • Hamerský okruh Typ: PDF dokument, Velikost: 2.08 MB. Výlet na kole v délce 23 km.
  • Na Stříbrník Typ: PDF dokument, Velikost: 1.82 MB. Pěší výlet z Hamru na Jezeře v délce 11 km.
  • Okruh kolem Ralska Typ: PDF dokument, Velikost: 1.99 MB. Výlet mírně zvlněnou krajinou okolo vrchu Ralsko v délce 27 km.
  • Hradčanské peklo Typ: PDF dokument, Velikost: 2.18 MB. Výlet na kole v délce 46 km, trasu je možné zkrátit.
  • Za železným pokladem Typ: PDF dokument, Velikost: 2.86 MB. Naučná stezka po stopách těžby železné rudy v okolí Hamru na Jezeře a Děvína s virtuální realitou. Délka trasy 5,5 km.
  • Zpovědníkova zrada Interaktivní hra, která nás zavede do roku 1772, pomoz Anně Elizabet splnit její sen – žít svobodně.Délka trasy 8,2km, 9zastavení, délka 2,5h.
  • Ztracený zámek Interaktivní hra, která vás dovede do roku 1783, doprovoď hraběte Hartiga v jeho snu o budoucnosti Mimoně a pomoz ho uklidnit, že v budoucnosti neupadne v zapomnění. Délka 3,4 km, 8 zastavení, trvání 1,5h.
  • Hradčanskými stěnami Typ: PDF dokument, Velikost: 1.78 MB. Pěší výlet mezi zajímavými skalními útvary v délce 22 km.
  • Do nepohody Typ: PDF dokument, Velikost: 1.13 MB. Inspirace na výlet autem.
  • Ještědská Typ: PDF dokument, Velikost: 2.13 MB. Fyzicky náročnější výlet v délce 19 km.
  • K průrvě Ploučnice přes vrch Ralsko Typ: PDF dokument, Velikost: 1.72 MB. Pěší výlet v délce 21 km přes dominantu regionu - vrch Ralsko.
  • K Čertově zdi Typ: PDF dokument, Velikost: 2.19 MB. Pěší výlet přítodou okolím Osečné v délce 13 km.
  • Máchovou stezkou na Bezděz Typ: PDF dokument, Velikost: 1.76 MB. Pěší výlet v délce 17 km (tam a zpět).
  • Okolo Máchova Jezera Typ: PDF dokument, Velikost: 1.87 MB. Pěší výlet v délce 20 km.
  • Okolo Tlustce Typ: PDF dokument, Velikost: 2.02 MB. Výlet na kole v délce 30 km.
  • Vrchbělská Typ: PDF dokument, Velikost: 1.47 MB. Výlet na kole nejen bývalým vojenským prostorem v délce 27 km.
  • Výlet do Lužických hor Typ: PDF dokument, Velikost: 2.07 MB. Pěší výlet z Jablonného v Podještědí do oblasti Lužických hor v délce 23 km.
  • Zámecká Typ: PDF dokument, Velikost: 2.12 MB. Výlet na kole v délce 32,5 km.
  • Ze zámku na zámeček Typ: PDF dokument, Velikost: 1.99 MB. Pěší výlet ze Zákup na Svojkov v délce 17 km (tam a zpět).
  • Západní okruh z Jablonného Typ: PDF dokument, Velikost: 2.15 MB. Výlet na kole v délce 30,5 km.

Turistické cíle v okolí: